خانه| پيام

سبد سفارشات شما


نام کالا قيمت تعداد حذف

مهاجرت تحصیلی آسان به انگلستان


 
قيمت 0ريال

مهاجرت تحصیلی آسان به انگلستان
مهاجرت تحصیلی آسان به انگلستان

دانشگاه های انگلستان همیشه یکی از مقاصد تحصیلی محبوب برای دانشجویان بین الملل به شمار می روند. سالانه بیش از 600000 دانشجو خارجی برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس اقدام می کنند.

دومین مقصد مورد علاقۀ دانشجویان بین الملل بعد از آمریکا، انگلستان است. بعضی از بهترین دانشگاه های موجود در رنکینگ های جهانی معتبر در انگلستان قرار دارند.

انگلستان در بسیاری از رشته های آموزشی مانند مهندسی، بازرگانی، مدیریت، هنر، طراحی و حقوق از پیشتازان جهان به شمار می رود.

مدارک ارائه شده توسط دانشگاه های انگلستان در سراسر جهان شناخته شده است و با کسب فرصت تحصیل در انگلیس می توانید مهارت ها و دانش خود را بسیار ارتقا دهید.

با اخذ ویزای تحصیلی انگلستان بعد از اتمام دوران تحصیل می توانید پیشنهادهای کاری فوق العاده ای از سمت بهترین برندها و شرکت ها داشته باشید.

اگر متقاضی تحصیل در انگلستان هستید و می خواهید از شرایط اخذ انواع ویزای تحصیلی در انگلیس اطلاع پیدا کنید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

انواع ویزای تحصیلی انگلستان

برای تحصیل در انگلستان بدون شک باید ویزا دریافت کنید و ویزای تحصیلی در انگلیس به ویزای Tier 4 معروف است و سه زیرگروه دارد که شامل موارد زیر است و هزینه تحصیل در انگلیس هم میتواند به این موارد بستگی داشته باشد.

 • اول ویزای عمومی تحصیل (Tier 4 General study visa)
 • دوم ویزای دانش آموزی (Tier 4 child study visa)
 • سوم ویزای تحصیلی کوتاه مدت (Tier 4 short term study visa)

ویزای کوتاه مدت معمولا برای دوره های آموزشی با اعتبار شش ماهه از طرف سفارت صادر می شود. دارندگان این نوع ویزا می توانند یک هفته قبل از آغاز دوره به انگلستان سفر کنند.

در ادامه در مورد دو ویزای دیگر، توضیحات کامل تری ارائه می دهیم.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

برای دریافت ویزای تحصیلی در ابتدا باید از یکی از دانشگاه ها یا مدارس انگلستان پذیرش (ادمیشن) دریافت کنید. دریافت نامۀ پذیرش تحصیلی معتبر یکی از اصلی ترین شرایط اخذ ویزا است.

صدور ویزای تحصیلی انگلیس طبق سیستم امتیازبندی انجام می گیرد و متقاضی باید حداقل 40 امتیاز داشته باشد.

جالب است بدانید تعداد امتیازهای کسب شده طبق این سیستم بر نظر آفیسر در اخذ ویزا ارجحیت دارد. همچنین با یک ادمیشن غیر مشروط و معتبر می توانید 30 نمره از 40 نمره را دریافت کنید.

در نهایت به خاطر داشته باشید بعد از دریافت نامه پذیرش نهایی از دانشگاه یا مدرسه، فقط شش ماه زمان دارید تا برای دریافت ویزا اقدام کنید، در غیر این صورت دیگر ادمیشن اعتباری نخواهد داشت.

در کنار دریافت نامۀ پذیرش نهایی از دانشگاه یا مدرسه، مدرک زبان و تمکن مالی سه شرط اصلی دریافت ویزای تحصیلی انگلیس به شمار می روند.

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

برای ثبت درخواست ویزای تحصیلی باید مدارک مورد نیاز را آماده کنید. همچنین ترجمۀ تمام مدارک به زبان انگلیسی همراه با مهر رسمی لازم است.

مدارم مورد نیاز شامل موارد زیر است:

 • کپی از فرم آنلاین درخواست ویزا
 • پاسپورت جدید (حداقل باید شش ماه اعتبار داشته باشد.)
 • دو قطعه عکس
 • پرینت از حساب بانکی (شش ماه گذشته)
 • نامۀ تمکن مالی
 • در صورت تاهل ارائۀ اصل سند ازدواج به همراه ترجمه رسمی
 • اطلات شخصی یکی از والدین (اگر سن متقاضی زیر 18 سال است.)
 • تاییدیۀ ررزو اتاق در هتل

ویزای انگلستان برای تحصیل در مدارس

سیستم آموزش انگلستان پنج سطح دارد و همه افراد از سن 5 سالگی تا سن 16 سالگی موظف هستند که در مدرسه شرکت کنند. این پنج مرحله شامل پیش دبستانی، دبستان، متوسطه، تحصیلات تکمیلی و آموزش عالی است.

بنابراین به افراد واجد شرایط بین سن 4 تا 16 سال ویزای دانش آموزی اعطا می گردد. همراه با صدور این ویزا برای کودک، امکان اخذ ویزای همراه برای خانواده نیز وجود دارد.

 

پشتیبانی توسط بيزنا | طراحی قالب توسط مهدی نت