خانه| پيام

سبد سفارشات شما


نام کالا قيمت تعداد حذف

آیا جرم گیری دندان را سفید می کند؟


 
قيمت 0ريال

آیا جرم گیری دندان را سفید می کند؟
آیا جرم گیری دندان را سفید می کند؟

بیماری دندان و لثه توسط یک لایه ی چسبنده ی باکتریایی به نام پلاک ایجاد می شود. پلاک روی دندان های شما همیشه بعد از خوردن هر وعده ی غذایی شکل می گیرد اما اگر آنها به خوبی تمیز نشوند باکتری های موجود در پلاک می توانند باعث جرم دار شدن دندان و لثه های شما شوند. وقتی این اتفاق بیفتد، لثه از دندان ها دور می شود و فضاهایی بین آنها ایجاد می شود سپس پلاک در این فضاها گیر می کند و با مسواک زدن معمولی نمی توان آن را برداشت و باید حتما دندان جرم گیری شود.

بیشتربخوانید... لمینت دندان چیست؟

وقتی صحبت از جرم گیری دندان می شود افراد دندان هایی صدفی و بسیار سفید را تصور می کنند اما در واقع این طور نیست. جرم گیری تا حدی باعث زیبا و سفید شدن ظاهر دندان ها می شود ولی هدف آن درمانی است. تمیز کردن دندان ها و سفید کردن دندان ها دو نوع روش دندانپزشکی است که بیماران اغلب دچار سردرگمی می شوند. با این حال، این رویه ها و اهداف آنها در واقع کاملاً متفاوت هستند. هدف اصلی تمیز کردن دندان ها از بین بردن پلاک و جرم از سطح دندان ها به منظور جلوگیری از پوسیدگی دندان و بیماری لثه است. هدف اصلی سفید کردن دندان ها از بین بردن لکه ها برای اهداف زیبایی دندان است.

بیشتربخوانید... ونیر کامپوزیت

هر چند وقت یکبار جرم گیری دندان لازم است

تشکیل پلاک روی دندان ها یک روند مداوم است. اگر این کار با مسواک زدن برداشته نشود طی 10-14 ساعت مواد روی دندان تثبیت می شوند. چنین افرادی ممکن است هر 6 ماه یکبار نیاز به جرم گیری دوره ای داشته باشند. قانون طلایی این است که هر 6 ماه یکبار معاینه روتین دندان انجام شود. دندانپزشک شما قادر خواهد بود به شما توصیه کند که آیا به جرم گیری دوره ای نیاز دارید یا نه.

تفاوت جرم گیری و بلیچینگ دندان برای سفید شدن دندان

جرم گیری بیش از این که باعث سفیدی شود جنبه ی درمانی و پیشگیری از بیماری دارد و برای زدودن املاح از دندان ها به کار می رود ولی در روش بلیچینگ ماده ای سفید کننده به داخل دندان شخص وارد می شود و رنگ دندان را سفید می کند و صد در صد جنبه ی زیبایی دارد. خیلی ها این روش را نمی پسندند زیرا معتقدند سفیدی دندان ها در این روش غیرطبیعی جلوه می کند.

منبع

قيمت : 0 ريال
پشتیبانی توسط بيزنا | طراحی قالب توسط مهدی نت